بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

و در این پست، به سراغ هفتمین برند معتبر از دیدگاه وب سایت لپ تاپ مگ، میرویم.

کمپانی خلاق و دوست داشتنی اپل.

اپل: (امتیاز ۷۲ از ۱۰۰)

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

شرکت چندملیتی آمریکایی که در زمینه تولید نرم افزار و لوازم الکترونیکی خانگی فعالیت میکند.

نام اصلی شرکت Apple  در ابتدا Apple Computer inc. بود.

اپل درسال ۱۹۷۱ با دوستی استیو وزنیاک ۲۱ ساله و استیو جابز ۱۶ ساله متولد شد. بعد از آشنایی این دو نفر، درسال ۱۹۷۷، اولین کامپیوتر اپل به اسم Apple 1 که در گاراژ خانه استیو جابز ساخته شده بود، منتشر شد و ظرف زمان کوتاهی توانست تعداد زیادی را بفروشد و از این طریق اعتبار زیادی کسب کرد.

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

در همان سال اپل، کامپیوتری مجهز به دیسک فلاپی را معرفی کرد و نام آن را Apple2 گذاشت.

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

سال ۱۹۸۰ برای اپل سال خوبی نبود، چرا که اپل، کامپیوتر Apple3 را معرفی کرد و با این کار رقابت جدی را با کامپیوترهای شرکت IBM انجام داد. اما به دلیل مشکلاتی در همان ابتدا، صدها دستگاه از Apple3 بازگردانده شد و این بود که اپل به فکر مدل جدید و بهینه تری افتاد تا مشکل مدل قبلی را نداشته باشد.

در سال ۱۹۸۳، اپل کامپیوتری به استم لیزا را معرفی کرد. این مدل مجهز به ماوس و رابط گرافیکی، آیکون و پنجره ها بود. یک سال بعد سیستم عامل مکینتاش که قبلا تبلیغات زیادی براش شده بود، وارد بازار شد.

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

چون کمپانی هایی مانند Adobe برای این سیستم عامل، ابزارهای زیادی مانند PageMaker ساختند، به زودی سیستم عامل مک، در دنیای فیلم سازی و موسیقی، مطرح شد و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داد.

دقت کنید که مکینتاش، سیستم Unix است و با Mac OS فرق دارد.

از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۱، برای اپل دوران طلایی به شمار میرفت، چرا که در این سال ها کامپیوتر قابل حمل به نام Macintosh Portable معرفی شد و پس از آن لپ تاپ اپل که با مشارکت کمپانی سونی انجام شده بود، به نام Power Book ساخته و منتشر شد. این دوران برای اپل بسیار سودآور بود.

بهترین برند لپ تاپ در سال 2018

در دهه ۹۰، اپل تا مرز برشکستگی پیش رفت. چرا که اولا مجبور شد تا گوناگونی محصولاتش را افزایش دهد و این کار برای اپل هزینه داشت. دوما شرکت ماکروسافت، هرروز داشت چیز جدیدی ارائه میکرد و اپل در تنگنا بود.

در دهه ۹۰، اپل دید که برای جلو افتادن از ماکروسافت، باید اقدامی کند، پس با موتورولا و IBM همکاری کرد و خط تولید Power Macintoshرا راه اندازی کرد. به همین ترتیب، سیستم عامل مکینتاش، بازنویسی شد.

در اواسط دهه ۹۰، اپل به این نتیجه رسید که مک را باید دوباره برنامه نویسی کند و کلا پروژه جدیدی را آغاز کند. در اواسط همین دهه بود که همکاری اپل با آی بی ام به شکست انجامید و اپل سیستم عامل NextStep را که محصول شرکت استیو جابز بود، خریداری کرد و به همین ترتیب، بعد از ۱۲ سال، استیو جابز دوباره به اپل بازگشت.(استیورجابز چندباری از شرکت اپل بیرون رفته!!)

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

در ۱۹۹۸، یک سال پس از جایگیری جابز، اپل iMac را معرفی کرد که از درگاه USB هم پشتیبانی میکرد. این سیستم عامل با ظاهری جدید و عملکردی متفاوت عرضه شده بود که باعث شد اپل بعد از سال ها به سوددهی برسد.

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

در سال ۲۰۰۱، Mac OS X معرفی شد. این نسخه از سیستم عامل، بسیار حرفه ای و با ضریب امنیت بالا ساخته شده بود و خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت.

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

iPod هم در اواخر سال ۲۰۰۱ معرفی شد. این محصول با فروش ۴۲ میلیونی خود، به طرز شگفت آوری موفقیت آمیز بود.

اپل در سال ۲۰۰۶ با اینتل همکاری کرد و لپ تاپ های Mac Book Pro  را جایگزین Power Book  قدیمی کرد که مک بوک پرو، حدود ۴ برابر سریع تر از پاور بوک بود.

لوکوهای مختلفی که اپل از آن ها استفاده میکرد:

1        2       3        4

موسسان این شرکت استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین بودند که دو هفته بعد از راه اندازی شرکت، رونالد وین، سهام خود را به جابز و وزنیاک واگذار کرد.

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

در دهه هفتاد میلادی، این شرکت شروع به ساخت نوعی کامپیوتر و آن ها را با نام اپل ۱، اپل ۲، اپل ۳ و پس از آن مکینتاش، به بازار عرضه کرد.

تولیدات نرم افزاری:

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

iTunes, iLife, iWork و سیستم عامل مورد استفاده خود در رایانه های شرکت اپل، با نام Mac OS

استیوجابز، مدیر اجرایی این شرکت بود. وی یک ماه قبل از مرگش، سمت خود را ترک کرد و به جای وی تیم کوک جایگزین وی شد.

اپل در سال ۲۰۱۷، برای دهمین سال متوالی، عنوان تحسین شده ترین شرکت فناوری اطلاعات در جهان را به خود اختصاص داد.

متاسفانه باید گفت که ایران در لیست تحریمات اپل قرار دارد و شرکت اپل نمایندگی رسمی در ایران ندارد.

مثل برند ماکروسافت، ما از محصولات این شرکت، در فروشگاهمان نداریم. اما چند نفر که مک بوکشون رو پیش ما برای تعمیر آوردن، از ظاهر دستگاه مشخص بود که در مقایسه با لپ تاپ های اچ پی یا دل، مک بوک های اپل، خیلی از کیفیت بالایی برخوردار نیستند!

همانطور هم که میبینید، اپل در رده هفتم و بعد از ماکروسافت قرار داره.

برخی از مدل های مک بوک اپل:

بهترین برندهای لپ تاپ در سال 2018

Mac Book Air , Mac Book Pro MLH12 , Mac Book Pro MPXR2 , Mac Book Pro MPTV2 ,…

به این نکته دقت داشته باشید که اکثر لپ تاپ های اپل لوکس بوده و این شرکت لپ تاپ صنعتی ندارد.

ادامه دارد…